FAQ

Jak możemy Ci pomóc?

1. Doradźcie mi proszę którą kierownicę wybrać?
2. Ważę ok 110kg i chciałbym jeździć na Polce. Jaka jest ich wytrzymałość?
3. Czym różnią się Pisty od Polek dla Każdego?
4. Czy istnieje możliwość rozłożenia płatności na raty? jeśli tak to na jakie i na ile czasu?
5. Z jakiego rodzaju stali są wykonane ramy?
6. Jaki rozmiar ramy wybrać?
7. Czy Polki mają hamulce?
8. Czy istnieje możliwość modyfikacji podstawowych Polek?
9. Czy na rowery udzielana jest gwarancja?
10. Jakie w rowerach są piasty - mechaniczne czy kulkowe i jakiej są marki?
11. Czy wystawiacie faktury VAT?
12. Jaki jest mechanizm korbowy - wcisk czy wkręcany?
13. Jaki jest czas oczekiwania na Polkę?
14. Jestem właścicielem/właścicielką sklepu rowerowego. Jak nawiązać współpracę z Polka Bikes?
15. Z moją Polką jest problem - chciałbym zgłosić ją na gwarancji. Jak to zrobić?
16. Jaki jest adres Polka Bikes?
17. Czy jeśli nie zaznaczę opcji `single speed` przy zamawianiu w kreatorze to piasta w `ostrym kole` będzie też flip flop?
18.Co składa się na cenę roweru z kreatora?
19. Jakie są warunki dostawy i formy płatności?


1. Doradźcie mi proszę którą kierownicę wybrać? Najbardziej komfortowa będzie klasyczna kierownica, czy do miasta polecacie bardziej bycze rogi/baranka szosowego?

Jeżeli chcesz postawić na wygodę, to bierz naszego standardowego risera – zapewnia najwyższą pozycję, jest optymalny do bezstresowej jazdy po mieście.

Bycze rogi dobrze sprawdzą się, jeśli będziesz chciał się naszym rowerem trochę pobawić - bardzo łatwo się na nich skiduje (wprowadza tylne koło w poślizg w celu zatrzymania roweru na ostrym kole), a poza tym zapewniają dość aerodynamiczną pozycję dzięki wychyleniu rowerzysty w dół i do przodu.

Nasz baranek torowy to najbardziej wymagająca kierownica – zapewnia niską, aerodynamiczną pozycję, ale cierpi na tym troszkę komfort. Bycze rogi i baranek torowy są też nieco węższe od risera, dzięki czemu łatwiej przepycha się rowerem w korkach samochodowych.

2. Ważę ok 110kg i chciałbym jeździć na Polce. Jaka jest ich wytrzymałość?

Gwarantujemy prawidłowe działanie naszych rowerów z serii Polka dla Każdego dla rowerzystów o masie do 90kg. Bardzo nam przykro, ale powyżej tej wagi nie jesteśmy w stanie powiedzieć, czy rower będzie działał bezawaryjnie. Jeśli Twoja waga nie przekracza 120 kg, polecamy serie Polka Bagażówka i Polka Pista - te rowery mają podwyższoną wytrzymałość na obciążenie.

3. Czym różnią się Pisty od Polek dla Każdego?

W stosunku do naszej kolekcji Polka Dla Każdego i Polka Dla Dam, Pisty różnią się następująco:

 1. Opory toczenia; w Pistach używamy łożysk maszynowych, dzięki czemu koła i pedały kręcą się bardzo lekko. Łożyska maszynowe charakteryzują się także wyższą trwałością niż kulkowe, które stosujemy w naszych podstawowych seriach.
 2. Sposób łączenia rurek w ramie; w Pistach ramy są łączone przy użyciu muf – metalowych kształtek o różnych kształtach, w które wkłada się rurki, a następnie je lutuje. Taki sposób łączenia daje rowerowi klasyczny, elegancki wygląd. W podstawowych seriach używamy ram spawanych – technologia jest tańsza, szybsza i równie wytrzymała.
 3. Masa; Pisty ważą około 9,1-9,3 kg, a rowery z serii Polka Dla Każdego – ok. 10-11kg. Wynika to z zastosowania nieco lżejszych komponentów.
 4. Wykończenie; generalnie rzecz biorąc, w Pistach kładziemy bardzo duży nacisk na detal, taki jak sposób polerowania korb, kształt mostka, pedałów i sztycy… Pista to najbardziej dopracowana Polka jaka kiedykolwiek powstała.

Co do unowocześniania – Pista to nostalgiczny ukłon w stronę klasycznych rowerów torowych, takich jakie produkowało się w latach 70’ i 80’. Nowocześniejszymi konstrukcjami są raczej Polki Dla Każdego. Pista to klasyka w najlepszym wydaniu.

4. Czy istnieje możliwość rozłożenia płatności na raty? jeśli tak to na jakie i na ile czasu?

Polka Bikes oferuje możliwość skorzystania z mRat mBanku. Przy wyborze sposobu płatności, nalezy wybrać "dotpay" a następnie "mRaty". Co ważne, to nie Polka Bikes udziela pożyczki, a mBank. Trzeba więc przejść uproszczoną ocenę zdolności kredytowej, zgodnie z zasadami banku.

Proces opisaliśmy też na naszym blogu

5. Z jakiego rodzaju stali są wykonane ramy ?

Ramy i widelce Polka Bikes wykonane są z najwyższej jakości, lekkiej i wytrzymałej stali chromowo-molibdenowej (stop cromo 4130)

6. Jaki rozmiar ramy wybrać?

Rozmiarówkę i geometrię naszych ram można poznać na stronach poszczególnych serii Poleczek (na dole):

Polka dla Każdego

Polka dla Dam

Polka Pista

Jaką ramę wybrać do swojego wzrostu? Zobacz na tabelę poniżej

Rozmiar ramy Wzrost
44 cm* 150 - 170 cm
48 cm* powyżej 170 cm
50 cm** 155 - 168 cm
54 cm** 168 - 180 cm
58 cm** 181 - 192 cm
60 cm** 193 cm +

*Polka dla Dam i Polka Bagażówka dla Niej** Polka dla Każdego, Polka Pista i Polka Bagażówka dla Niego

Dostępność rozmiarów:

- Polka dla Każdego - 50, 54, 58, 60 cm
- Polka Pista - 54, 58 cm
- Polka Bagażówka dla Niej - 44, 48 cm
- Polka Bagażówka dla Niego - 50, 54, 58 cm

7. Czy Polki mają hamulce?

Standardowo, każda Polka w wersji ostrokołowej jest wyposażona w jeden hamulec. Jeśli wybierzesz wersję single speed (z wolnobiegiem, +60 PLN), poza samym mechanizmem wolnobiegu, zamontujemy również drugi hamulec.

Drugi hamulec jest niezbędny ze względów bezpieczeństwa. W wersji na ostro, można hamować zarówno nogami jak i hamulcem ręcznym. Przy singlu, odpada możliwość hamowania nogami.

8. Czy istnieje możliwość modyfikacji podstawowych Polek?

Jak najbardziej TAK! Możesz zaprojektować swoją Polkę od podstaw, korzytając z naszego kreatora rowerowego, lub użyć jednego z naszych modeli podstawowych, takich jak Listonosz, Neonówka czy Pianista jako bazy do swojej kreacji, wymieniając jedynie elementy, które chcesz wymienic. Przykład takiej modyfikacji poniżej

Polka Bikes

Więcej o tym, jak korzystać z kreatora Polka Bikes w naszym wpisie na blogu

9. Czy na rowery udzielana jest gwarancja?

Tak. Na wszystkie nasze rowery udzielamy 24-miesięcznej gwarancji (komponenty) oraz dożywotnio na ramę dla pierwszego właściciela. Szczegółowe warunki gwarancji znajcziesz pod tym adresem

10. Jakie w rowerach są piasty - mechaniczne czy kulkowe i jakiej są marki?

W Polkach dla Każdego oraz Polkach dla Dam montujemy piasty z kulkowymi łożyskami marki Joytech. Polka Pista wyposażona została natomiast w torowe piasty z łożyskami maszynowymi marki Novatec.

11. Czy wystawiacie faktury VAT?

Jasna sprawa! Jesteśmy legalnie działającą firmą, płatnikiem VAT, nie ma więc z tym najmniejszego problemu.

12. Jaki jest mechanizm korbowy - wcisk czy wkręcany?

Wcisk na kwadrat.

13. Jaki jest czas oczekiwania na Polkę?

Zależnie od konfiguracji, czas oczekiwania na Twój wymarzony rower to nie dłużej niż 5-10 dni roboczych. Prosimy przejść na stronę Warunki dostawy i płatności. Czas ten liczony jest od momentu zaksięgowania środków na naszym koncie.

14. Jestem właścicielem/właścicielką sklepu rowerowego. Jak nawiązać współpracę z Polka Bikes?

Serdecznie zapraszamy do kontaktu mailowego na hejka@polkabikes.pl

15. Z moją Polką jest problem - chciałbym zgłosić ją na gwarancji. Jak to zrobić?

Jeśli w Twoim mieście jest partnerski sklep Polka Bikes z warsztatem, możesz do niego przyprowadzić swoją Polkę, a my już zajmiemy się resztą.

Jeśli jednak mieszkasz w miejscowości, gdzie nie ma naszych partnerów, wyślij na hejka@polkabikes.pl maila z opisem usterki i zdjęciem. Jeśli dana usterka obięta jest gwarancją, niezwłocznie wyślemy Ci część zamienną. Naprawę będzie można przeprowadzić w dowolnym, najbliższym serwisie rowerowym. Dzięki prostej konstrukcji Polek, nie będzie z tym problemu.

W ramach gwarancji pokrywany jest koszt wadliwego komponentu i jego wysyłki - natomiast nie są pokrywane koszty robocizny (z wyjątkiem wad fabrycznych). Dzięki prostej konstrukcji usługa wymiany nigdy nie powinna przekroczyć kilkunastu-kilkudziesięciu złotych.

16. Jaki jest adres Polka Bikes?

Adres Polka Bikes to:

Polka Bikes sp. z o.o.
ul. Sierakowska 6
05-090 Izabelin

Prosimy o nie odwiedzanie nas w Izabelinie, żeby obejrzeć rowery. Odbieramy tam tylko pocztę :) Zapraszamy do sieci naszych sklepów partnerskich

17. Czy jeśli nie zaznaczę opcji `single speed` przy zamawianiu w kreatorze, czyli tej z dwoma hamulcami to piasta w `ostrym kole` będzie też flip flop?

Tak. Wszystkie nasze rowery, zarówno zamawiane za pomocą kreatora, jak i nasze gotowe projekty mają flip-flop. Różnica polega na tym, że przy zamówieniu single speeda dostajesz dodatkowo mechanizm wolnobiegu oraz tylny hamulec. Przy opcji ostre koło, na piastę flip-flop jest nakręcana jedynie zębatka ostrokołowa.

Single speed Polka Bikes

18.Co składa się na cenę roweru z kreatora?

Wycena twojego projektu opiera się na bardzo przejrzystych zasadach:

 1. Centa Twojego projektu to 130 PLN. Na tą cenę składają się:
  1. wszystkie pozastandardowe czynności wykonywane w warsztacie Polka Bikes związane z indywidualizacją.
  2. w ramach tej kwoty możesz dowolnie przebierać w elementach, które składają się na wszystkie standardowe modele Polka Bikes
 2. Do ceny projektu jest doliczana cena modelu bazowego - aktualnie 1599 PLN
 3. Jeśli zdecydujesz się na singla z dwoma hamulcami - doliczamy 60 PLN
 4. Na koniec sumujemy i doliczamy do ceny końcowej ceny wszyskich wybranych elementów, które nie są używane w naszych standardowych modelach (np. siodło Brooksa).

19. Jakie są warunki dostawy i formy płatności?

Rowery dostarczamy w grubych kartonach, złożone w 85% procentach. Polki dostarczamy pod wskazany adres (samodzielny montaż końcowy) lub do jednego z naszych sklepów partnerskich (rower gotowy do jazdy).

Po szczegóły zapraszamy na naszą stronę Warunki dostawy i płatności


Jeśli nie znalazłeś tutaj odpowiedzi na swoje pytanie, wejdź na Facebooka Polka Bikes lub napisz do nas maila na hejka@polkabikes.pl Stale rozszerzamy ten dział, więc nowe odpowiedzi będą pojawiać się sukcesywnie.

up
Sklep internetowy Shoper.pl